Vi inväntar leveranser denna vecka.


Denna vecka så inväntar vi vår första leverans från höstkollektionen av Pernilla Wahlgren Collection. Jag är inte helt säker på vad som kommer men tror att bl a jumprarna är med! Vi har redan sålt ett antal så dom skall bara vända och iväg igen till våra fina kunder! Den jumper som Bianca bär på bliden är Navy och passar väldigt bra till jeans! Topparna är stickade och i samma material som ponchos som funnits i kollektionen i olika varianter och därför väldigt mjuka och sköna!

20721_ff73026dd29b84e1255f4ef24105c658

Har även kommit en fin bild på när Pernilla Wahlgren bär Lace Dress och Bianca Wahlgren i Venius Jersey Dress Black som redan nu finns i vår webshop…140909_Pernilla_Bianca_44A6138

Det blir av naturliga skäl väldigt mycket inlägg om klänningar från Pernilla Wahlgren collection nu då säsongen nu sätter i gång på allvar!

Ni får inte heller missa de fantastiskt sköna Bootsen från Yellowknife som finns i färgerna svart och cognac helt i skinn så klart och med en lagom hög stadig klack på 9 cm som passar lika bra till byxor som till kjol/klänning!

DSC02220 DSC02221

Ni hittar bootsen HÄR, dessutom väldigt bra pris!

 

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.