Min älskling!


….eller rättare sagt. En av mina älsklingar! Popcorn är den duktiga superlydiga vovven som gör precis som man säger inomhus, men inte är lika duktig när vi är ute och går…men han har en charm som ingen kan motstå. Som när man sitter och fikar och han gärna vill vara med men vet att han inget får röra och han vet att han inte kan tigga.

Då hoppar han upp på en stol som är indragen under bordet och säger försiktigt mmmmm. När man drar ut stolen så lägger han försiktigt huvudet på armen och tittar på när vi andra fikar! Alltså den vovven!

IMG_4784

 

Där kan han sitta hur länge som helst. Bara han får vara med så är han mer än nöjd. Han vet också att när vi är klara så får han alltid någonting! Kärlek!!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.