I dag kör jag invägning!


Ok, idag kör jag min invägning! Hänger ni på? Jag har vägt mig och mätt mig och skall nu ner 6 kg till min idealvikt som nu är 64 kg och jag är nästan uppe på 70 kg! Så nu skall jag tjuvstarta lite grand. Min verkliga start är den 1 oktober men det hindrar inte att man tjuvstartar för att känna på lite grand. Dessvärre kan jag inte börja med promenader förrän jag är frisk, men invägning kan jag göra och förbereda mig!

Jag kommer uppdatera min framgång 🙂 eller mitt nederlag 🙁 en gång per vecka och jag kommer komma med glad tillrop och jag hoppas att ni gör detsamma till mig!

Min tanke är att framför allt ha koll på min kost och framförallt lägga min träning på promenader! Jag har på senare tid haft väldigt stressigt på jobbet och det har gjort att jag har halkat efter och jag behöver ta tag i min träning för att komma i fas.

Jag hävdar alltid med den dummes envishet att man visst hinner med träning bara man vill, och det är en sanning med modifikation så klart. Jag har kommit efter men å andra sidan så inser jag det och planerar då om min tid och kommer se till att jag nu prioriterar rätt. Det är lätt att hamna fel i bland, men det är inte ok att göra det under lång tid!

 

 

 

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.