Annandagspyssel!


Vad gör man på annandagen. Äter lutfisk så klart om man inte gjorde det på juldagen vill säga. Där jag kommer i från har vi en tradition om att äta lutfisk på juldagen. Lutfisk är bland det godaste jag vet! Det skall serveras med vit sås som kryddas med både vitpeppar, svartpeppar och kryddpeppar! Så gott!

I dag blir det just det vi skall göra!

Hundarna får också smaka med det blir mest potatis med sås och inte så starkt kryddat förstås för det gillar inte dom, åtminstone inte Fonzen. Boss däremot tycker om allt!

Dagen till ära skall jag nog ha mina nya boots jag fick i julklapp! Älskar dom. Giller det lite kaxiga i hop med de långa fina banden man knyter med!

Stefan fick dom här coola skorna i julklapp av mig tillsammans med ett supercoolt set med jeansskjorta och jeans från Replay, även det i svart!

Han fick även den här västen som är verkligen cool! Han kommer bli så tuff!

Hoppas ni får en bra start på er annandag och att ni kan ta det lungt och bara njuta lite av julledigheten. Det försöker jag verkligen göra för jag behöver varva ner!

Jag tycker julmat är gott på julafton. Sedan vill jag verkligen inte äta julmat mer. Så har det alltid varit! Hur gör ni!?

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.