Träna hundarna är så roligt och belönande!


På helgerna brukar jag ägna lite extra tid åt Pluto och Diezel. Träna hundarna är så roligt och belönande! Dom är så fantastiskt duktiga. Att träna hundar år så roligt och belönande! Det handlar egentligen bara om tålamod och förstå att dom har mycket energi och leka fram allting. Det går så bra och dom ÄLSKAR så fort jag säger ordet träning! Det är så fantastiskt roligt att se hur mycket dom tycker om att lura ut vad det är jag vill att dom skall göra!

Träna hundarna är så roligt och belönande!
Träna hundarna är så roligt och belönande!

Vi över på att krypa

Just nu övar vi på att krypa på olika ställen och fördelen är att vi har stora klädda puffar i vardagsrummet som är som bord. Dom använder jag just nu. Jag börjar med den mindre puffen/bordet för att det inte skall kännas läskigt att krypa under någonting. Dom är så duktiga och om ni vill se videon jag satte ihop så finns den på mitt instagram @prettyhome.se

Att träna hundarna är så roligt och belönande och den största behållningen är att se hur roligt dom tycker att det är och att se dom lära sig nya saker är fantastiskt.

Mina godingar
Mina godingar

Nu skall vovvarna få vila sig lite eftersom vi har tänkt att vi ska ge oss ut på en promenad lite senare i eftermiddag och förhoppningen är att solen kommer.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.