Adventskalenderns första paket!


Alltså man blir som barn på julafton när man får lov att öppna ett paket varje dag. Jag har en fantastiskt snäll sambo måste jag bara tillägga. Hur snäll är han inte som dels ägnat tiden att köpa presenter åt mig, och dels slagit in alla i fina papper som jag fick välja ut! Jag får anta att han är ganska nöjd med mig då! Eller!? 🙂

Själv tycker jag tavlan blev väldigt fin! Nästan så att man inte vill ta ner några paket i från den, men bara nästan! 🙂

img_9442

Paketet som hade en etta på sig satt längst ner i högra hörnet….

img_9448

Stefan fixade kaffe och jag bjöd på hemmabakade lussekatter! Så fika och paketöppning! Mysigt!

img_9445

img_9446

img_9449

I paketet var väldigt lämpligt en bok som jag önskat mig från Leila Lindholm med ”Julens klassiska bakverk och godis”! 🙂 Wow, perfekt första present så här på första advent!

img_9450

Härlig start! Hoppas ni har lika fint väder som vi har här i Göteborg. Solen står högt på himlen och det är underbart väder ute. Jag har redan varit ute i 1,5 timma och gått en mil! Superhärligt! Jag kan verkligen inte vara mer nöjd med Första Advent!

 

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.