Blommigt är fint…


Nu är det dags för ett riktigt blommigt inlägg. Bara för att det har snöat ute betyder inte att vi behöver vara utan blommor på insidan. Blommor finns på många sätt och ett sätt kan vara att ta in kuddar med blommor på i sitt hem!

Titta vad vackert den blommiga kudden ”gifter sig” med det grafitgrå. Jag älskar blommiga kuddar och att förstärka färgerna i kudden med de färger man har i sitt hem gör att just den delen på kudden kommer fram så mycket starkare,

DSC02527

Om man istället byder ut kudden mot en randig kudde i rosa/lila, så ändrar man bilden och helt plötsligt förstärks andra delar av kudden.

DSC02528

Ni hittar självklart alla vackra kuddar i vår webshop HÄR

DSC02532

72106 - Copy

71602

71608

En närstudie i de vackra broderade blommorna som i övrigt är väldigt mycket i svart/vitt och grått!

71809

 

På bilden nedan ser ni en härlig kombination i gul/gröna toner och där man valt att ta med en enda kudde i rosa för att förstärka de rosa stänken in den blommiga kudden och i gardinen. Härligt och underbar kombination!

71025

Blommor och färger gör människan glad, undervärdera inte betydelsen av färger i era liv. Vid den här delen av året är de viktigare än någonsin! Ni hittar mer färglada detaljer och kuddar och plädar här. Ni vet väl också att om ni väljer 2-pack av kuddar eller plädar i webshoppen så får ni automatiskt 20% rabatt!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.