Nu börjar det där roliga arbetet på riktigt. Att skissa på min nya walk-in-closet.
Jag skulle vilja ha helt vita garderober denna gång. Sedan har jag tänkt tapeter med vackra färger. Dels på väggar men även som fond i själva garderoberna.
På vänster sida ser ni fönser och utgång till en balkong. Garderover i en L-form. I mitten en matta, en glasvägg som avdelar och så min kära dagbädd.

Tanken med att in dagbädd skall få plats inne i klädkammaren är för att göra plats för arbetsrum där den nu står.

Skulle vilja ha en glasvägg i svart metall och glas i detta rum som en liten avdelare. Vi får se hur det blir med det!
Skulle även vilja ha hyllor att ställa modeböcker på likt den jag har i köket med kokböcker fast den skall vara en integrerad part av väggen den skall sitta på. Hur det skall se ut har jag klart för mig men svårt att beskriva!