Nu har vi äntligen fått in dessa fantastiska trädgårdsslangar med tillbehör i vår webshop och vår butik! Visst blir man kär! 🙂 🙂 Ni hittar dom HÄR i vår webshop!
Vattenslangar och dess smarta förpackning har vunnit Svenska Designpriset. De är 20 meter, flexibla och lätta att använda tack vare sin trikå armering. Denna gör att de inte viker sig utan tål daglig användning i ur och skur. Slangarnas härliga färger och glans kombineras även med ett UV-skydd för att de skall hålla sin briljans över tiden. De är fria från bly och kadmium vilket innebär att man kan dricka vattnet direkt ur slangen.
Konceptet Garden Glory består av slangar, munstycken och väggfästen som kan kombineras och mixas i alla varianter efter tycke och smak.
Vår slang Gold Digger (guld) tillhör vår DeLuxe kollektion. Detta är en otroligt elegant slang som skimrar som rent guld i direkt solljus.
Detta blir pricken över i:et på varje husfasad!

Man köper vattenslangen för sig, väljer sedan färg på munstycke och väggfäste, och vips har man en snygg trädgårdsslang som dessutom är hög kvalitet! Hur många gånger har jag inte letat efter en trädgårdsslang som inte är skrikande orange eller jättefult grön och det har alltid slutat med att man varit tvungen att ta den minst fula! Men nu äntligen kan man välja en som verkligen passar in. 🙂 🙂
Man kan själv kombinera ihop sitt eget set, det finns två varianter på väggfästen. Ett normalt och ett lite mer crazy! Kul med produkter som är snygga och användbara!
Visst ser det väldigt stilfullt ut med guldmunstycke på den svarta slangen!
Här ser ni det läckra och lite mer crazy väggfäste som heter Reindeer så klart! Finns i svart, guld, vitt och grått!
Jag hoppas att ni gillar dessa underbara vattenslangar! Jag fullkomligt älskar dom! Ni hittar alla HÄR








