I bland har jag svårt att välja en modell och när det kommer till glasögon så är det så många olika man vill ha och jag vill alltid ha flera. Olika form och färg är kul. Så när jag hämtade upp mina nya glasögon beställde jag ytterligare ett par!
En av höstens färger är blågrön, så jag hittade en modell som var helt annorlunda och just i den färgen och kunde liksom inte motstå dem så det fick blir en beställning även på dom. Får hämta dom om ett par veckor!
Det var det! Roligt att kunna ha olika modeller beroende på vilket humör och vilken outfit jag har. Sedan har jag beställt ett par svarta identiska pilotbågar som jag redan har från Carrera för det passar till allt!

Åh, jag känner verkligen samma för tillfället! Skulle verkligen vilja ha hur många par glasögon som helst för tillfället. Dock i dagsläget har jag bara ett par, vilket gör att jag vill såklart ha ännu fler! Men allt handlar om humör och stil för dagen. Det är ju trots allt inte barra att skaffa nya brillor. 🙈
Hej Malin,
Ja visst är det kul med glasögon. När jag först insåg att jag var tvungen att använda glasögon så slog mig aldrig tanken på att skaffa linser som många gör. Roligt med alla former av accessoarer och nu för tiden så finns det så härligt stort utbud! Man vill verkligen bara ha fler!
Ha en trevlig kväll! 🙂 🙂
//Berith
För övrigt de du har på bilden är grymt snygga!