Jag har under några månader använt Priorin som sägs vara så fantastiskt och som jag inte använt tidigare. Jag har tyvärr inte märkt någon förbättring eller förändring över huvudtaget trots att jag tagit 2 kapslar om dagen som det står att man skall göra inledningsvis. Så igår köpte jag det som jag haft tidigare och som jag mäkt en klar förbättring med när jag använt, särskilt på mitt hår som är av typsik nordisk kvalitet!
Så nu blir det Silicea igen och så får jag se om jag blir lika nöjd som förra gången. Detta inlägg är som vanligt inte sponsrat utan jag skriver om produkter jag använder som jag gillar och som jag tycker fungerar. Fungerar dom inte så skriver jag även det.
Med avseende på Priorin jämfört med Silicea så är dessutom Priorin, som jag inte märkte någon skillnad av, väldigt mycket dyrare så jag kan bara konstatera att dyrare är inte alltid bäst. Dessutom sägs Priorin bara vara bra för just håret, mendans Silicea skall vara bra för både hår, hud och naglar.
Jag har som sagt använt Silicea förut och blev supernöjd, men självklart låter jag er veta vad jag tycker när jag använt det några månader.
när kommer spraytan recensionen? ta inte illa upp men tycker dom mesta bilder du visar är gamla har sett alla dom där du visar i träningskläder osv, din blogg visar numera nästan bara vad du inhandlat tråkigt för tyckte den var spännande när jag hitta den …..
Hej Malin, Tar inte det minsta illa upp, gillar feedback! Tråkigt så klart att du inte tycker min blogg är roligt längre. I bland blir det helt enkelt mer eller mindre av olika saker men jag skall försöka tänka på vad du säger. Hoppas du får en fin dag!
Med vänlig hälsning
//Berith
Hej,
Tänkte höra hur behandlingen med silicea har gått? Har det gett bättre resultat än Priorin?
Jag har använt Priorin i några veckor nu och la märke till att jag har gått från väldigt fin hy till extremt dålig… Tror du att silicea skulle funka bättre? 🙂
Hej Sara, Jag tycker att Silicea funkar bra, jag märker framför allt på mina naglar och att håret inte går av så lätt. Jag kan inte uttala mig om Priorin då jag inte testat någon längre period! Pröva Silicea så får du se om det blir bättre, det är dessutom billigare än Priorin! 🙂
Ha en underbar fredag!
//Berith