Härliga fredag, läkarbesöket och mera träning!


Äntligen fredag och inget inbokat. Har tänkt mig att pyssla och bara ta det lugnt i helgen. Träna löpning så klart!

Läkarbesöket i går gick över förväntan. Jag har redan börjat vägen tillbaka mot en frisk arm. Det kommer troligen ta flera månader men när jag redan känner en stor förbättring efter 1,5 vecka så känns det verkligen bra. Jag har gjort mina övningar ordentligt. Ingen är mer motiverad än jag själv så klart för jag vill bli frisk så klart!

IMG_4114

Jag skall tillbaka igen i slutet av mars månad och fram tills dess skall jag fortsätta mina övningar på lite olika sätt. Jag kommer, i samförstånd med min läkare, att bara utöva löpning fram tills dess. Anledningen till det är att jag skall inte utföra några rörelser som gör ont i onödan och då är det bra om jag kan fokusera på en sak och dra enkla slutsatser om någon situation skulle uppstå att jag får ont. Då behöver jag inte fundera på vad orsaken kan vara och med löpningen gör det helt enkelt inte ont i armen så det är perfekt!

Kommer fortsätta lite mer intensivt på mitt lilla dockhus-projekt i helgen och jag är så full av idéer att jag har varit tuvvngen att börja skriva ner dom för att komma ihåg allt. Nya idéer poppar upp hela tiden, det är faktiskt väldigt mycket som ett vanligt inredningsprojekt! Superkul måste jag säga!

Moodboard Lundby Dockhus1

Hoppas ni fått en lika bra start på er fredag som jag har!

 




Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.