I dag fick det bli en lång powerwalk på morgonen. Vädret var alldeles för kallt för mig att springa i så det fick bli 11 kilometer powerwalk! Skönt fast kallt och jag fick ta mig en varm dusch när jag kom hem för att tina upp. Sedan blev det frukost!
Tyvärr går det lite bakåt just nu med min arm, men jag håller i och gör mina övningar och försöker att inte använda armen i onödan. Det gäller nu att träna det man kan så att jag inte tappar kondition och syreupptagningsförmåga! Längtar efter några grader varmare väder så att jag kan ge mig ut på mina sköna löpturer!
Tänk på det om ni är skadade. Ge inte er själva en ursäkt att inte träna utan träna det ni kan! Lovar ni?!!
Nu skall jag pysslar lite med mitt dockhus och först skall jag åka och köpa takpapp. Skall göra ett snyggt tak och en fin fasad.
