Nytt läkarbesök på tisdag!


Ni kanske undrar hur det går med min träning och för tillfället så går det inget vidare. Jag skall till läkaren i morgon bitti igen för ytterligare utredning. Mitt största problem är att jag hela tiden känner mig yr i huvudet så fort jag anstränger mig för mycket. Det snurrar och jag får ett kraftigt blodsocker fall så att jag blir tvungen att lägga mig ner. Det är det som hindrar mig just nu annars hade jag tränat.

Alla prover som togs ser bra ut eller rättare sagt dom ligger inom de referensvärden de skall men efter som jag inte mår bra skall de analyseras ytterligare.

Just nu känns det därför hopplöst med tanke på att jag skulle komma i min toppform inför min 50-års dag. Jag har inte gett upp men ser att jag får flytta mina mål för jag måste först och främst må bra!

träning4

Ingen rolig start på ett ”hur går det med träningen” men det känns bättre att säga det faktiskt! Jag kämpar med att alls kunna ta mig ut på en promenad just nu och det är verkligen inte likt mig.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.