I går eftermiddag blev det träning för min del. Spelar inte så stor roll när på dagen du tränar huvudsaken är att du får till din träning. Man måste se sin träning i ett perspektiv av när man själv kan och har möjlighet. Huvudsaken är att den blir av.Så lyssna inte på dem som säger att man skall träna på morgonen för bästa fettförbrännng, det handlar inte om det utan det handlar om att verkligen få till sin träning när det passar dig! Jag tror tyvärr att detta gör att några där ute tänker att eftersom dom inte får till morgonträningen så tycker dom inte att det är någon idé, tänk inte så!
Det är inte när du gör det som är avgörande utan ATT du gör det!
I dag blir det mer jobb, och förhoppningsvis kommer en leverans som jag väntar på, och i så fall får ni se senare vad det är jag väntar på! 🙂 🙂
Även staketet till terrassen skall fixas, så min träningsdag börjar med att jag skall bära upp mer virke på berget och sedan blir det en löptur, jag åtar mig gärna jobb som innebär lite ”annorlunda” träning och ett sätt att träna koppen med belastning i vanliga livet.
Hoppas ni får en fin solig dag, här är det redan riktigt varmt och soligt!