Dagens träningspass och att pusha sig själv!


I dag när jag kom hem så använde jag min metod som jag gör i bland när jag försöker ”komma undan”. Jag stänger av mig själv, går upp och byter om till tränignskläder och ger mig av. Tog en helt annan runda i dag för lite inspriation, och varje gång jag har en sådan där dag när jag är trött och helst av allt vill göra något helt annat så tackar jag alltid mig själv för att ”jag bara gjorde det”. En så fantasisk känsla!

I bland måste man bara pusha sig själv för att komma över den där tröskeln. Det har aldrig någonsin inträffat att jag ångrat mig efteråt! Vad jag försöker säga är att tvinga er själva att göra det ni har planerat. Det kommer göra er ofantligt stolta över er själva och det är en bra väg emot att alltid ta sina egna mål på blodigt allvar.

Så kom igen, kan jag så kan banne mig vem som helt! Jag har satt 60 minuter om dagen till att promenera och det får jag inte bortse i från! Ni behöver inte springa och kämpa, ni behöve bara ta en rask promenad på 60 minuter om dagen!

Börja där och jag lovar er att ni kommer känna er så mycket bättre. När sedan resultaten av just dessa promenader börjar komma, då kommer det bli enklare, roligare och mer peppande! Jag lovar!  🙂

Ha en fin kväll!

 

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.